Etiketler

, , , , , , , , , , , , ,

İki hamileliğimde de başım demir kapsülleriyle beladaydı. Aşırı mide bulantısı nedeniyle yeterince su içemiyor üstüne üstlük rutin olarak verilen adı ferro vb. içeren demir haplarının yan etkisi ile sindirim konusunda epey zorlanıyordum bu da daha fazla midemin bulanmasına neden oluyordu. Midem bulandıkça bastırmak için hamurişi yiyor iken su tüketimim artamıyor sindirim sistemim karmakarışık sıkıntılar içinde yaşamaya çalışıyordum, tam bir kısır döngüydü. Ve “afiyette olmanın” önemini çok iyi anladığım zor zamanlardı.

Hiç mutlu değildim demir takviyemden almayı unuttuğum gün mutlu olacak kadar. Geçenlerde eczacımın tavsiyesiyle yeni bir demir takviyesi keşfettim. Bana çok iyi geldi ve keşke bunu hamileliğimde keşfedebilseydim diye düşünüyorum bir süredir. Belki de yaşadığım sıkıntılar biraz hafifleyebilirdi ve midem ile bağırsaklarım çöplüğe dönmezdi. Zira içeriğindeki probiyotik katkı sayesinde sindirim sistemi sorunlarını bertaraf ediyor. İsmi:

“Zade | Vital, Demir ve Prebiyotik İçerikli Takviye Edici Gıda”

Doktora danışmadan tabii bu diğerlerinin yerine geçer mi, rutin kullanılan demir takviyelerinin dozaj ve icerik zenginliğini karşılar mı bilmek mümkün değil ama ben yazayım siz mutlaka doktorunuza danışın! İşe yararsa ve hamilelik sıkıntılarına bir nebze faydası olursa ne mutlu😊