Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Hatırlayacaksınız Bebek Bakım Odası konusunda belli bir standarta ulaşmak ve gerekliliğine dikkat çekmek için bir şablon oluşturmuştum. Bu şablona göre örnek teşkil edebilecek kurumların analizine “Acıbadem Altunizade Hastanesi” ile başlamak istiyorum.

Acıbadem Altunizade Hastanesi Çocuk Bölümündeki Bebek Bakım Odası tüm temel ihtiyaçları annelere sunması, özellikle temiz ortamı ile parlaması açısından tam notu hakediyor. Kolçaklı koltuğu da çok rahat ve güzel:)

Bunun yanısıra çok beğendiğim alt değiştirme minderi de hastanenin sunduğu güzellikler arasında. Üzerine sermelik kağıt rulo da olsa süper olurdu aslında..

Oda başına bir bebek için gayet kullanışlı ve güzel bir ortam hazırlamışlar fakat şunu da belirtmeden geçemeyeceğim hastanenin çocuk bölümü çok yoğun olduğu için orada bulunan iki adet Bebek Bakım Odası yeterli gelmiyor. Bunu çözmek için hastanenin başka alanlarına bir iki oda daha eklenebilir hatta başka birimlerde başka bebek bakım odaları da vardır belki. Odaların kapısında hangi katlarda ya da hangi birimlerde bebek bakım odası bulunabileceğine dair bir tablo olsa anneleri yönlendirme adına güzel bir iyileştirme olabilir.

Bunun yanısıra yine çocuk alanında bulunan çocuklar için uygun ve eğlenceli tuvalet ve lavabo da hoşuma giden alanlardan. Bunun için de ayrıca tebrikler!

Yüksek standartlara uygun addettiğim bebek bezi, sterilizatör ve biberon ısıtıcıyı burada görmeyi zaten beklemem zira ihtiyaç halinde istendiği halde yenidoğan ünitesinden temin edilebilir muhtemelen. Bu sebeple Acıbadem Altunizade Hastanesini ihtiyaca uygun olarak sunduğu Bebek Bakım Odası için kutluyor yeterlilik konusunu tekrar dikkatlerine sunuyorum. Emeğinize sağlık:)