Son birkaç yıldır doğumgünlerimde, sabah uyanır uyanmaz aklıma gelen ve gün boyu mırıldandığım tek şarkı var, duyunca hiç şaşırmayacaksınız eminim:)

“Bugün benim doğumgünüm hem sarhoşum hem yastayım..”

Bu sene ise dilimden dökülenler şöyleydi:

“Bugün benim doğumgünüm.. Kelimeler büyüyor ağzımda, bildiğim tüm insanlar harika:)”

Bir gece önceden düşünmeye başladım ne kadar harika insanlar tanıdığımı ve bu dostlukların ne denli mutlu ettiğini beni.. Aman Allah nazarlardan saklasın!..

Sabah uyandığımda dilimde aynı sözler işe geldim. Yeni şirkette kimseye söylemediğim ve eski işyerinden de kimsenin hatırlamayacağını düşündüğümden, heyecanımı ve neşeli halimi bastırmaya çalışarak yeni güne başladım.. Beni ne sürprizler bekliyor habersizdim!..

Sonra bi an toplantı sırasında, arkadaşım Mustafa demez mi: “Bugün ayın 15’i!:)” Önce bi şaşırdım nerden bilebilir diye ama devamı geldi: “ilk primini aldın mı?:)” Hiç bozuntuya vermedim.. Toplantı devam etti:)

Bilgisayarımın başına döndüğümde Aydın‘daki arkadaşlardan mail gelmişti : “Öğlen Cepa‘da yemek yesek diyoruz, gelir misin?” Bu bildikleri anlamına geliyordu sanırım:)

Çok güzel bir öğle yemeği oldu benim için, leziz bir cheesecake dilimim ve çok eğlenceli hediyelerim vardı. Üstelik gece yatmadan önce, tanıdığım için şükrettiğim harika insanlar yanımdaydı..

Sohbet uzayınca, koştur koştur işe yetişmeye çalıştığım sırada girişte beni bekleyen bir buket gülle karşılaştım. Gün iyice şaşırtıcı olmaya başlamıştı!.. Kartta, doğumgünümü kutlayan ve aynı zamanda yeni işime hoşgeldin diyen kişinin ismi yoktu.. Ama güller süperdi:)

Tabi yeni ofisimdeki arkadaşlarım da bu sayede o gün doğumgünüm olduğunu öğrenmiş oldular, onlarla da bir dondurma  partisi yaptık, çiçeklerin kimden gelmiş olabileceği konusunda yorumlar yaparak, çok eğlenceliydi!..

İş çıkışı yemek için arkadaşlarımın gelmesini beklerken bir telefon aldım ve aşağıya indiğimde bir de çikolatam oldu!.. Yine harika bir dosttan.. Hala yemeğe kıyamıyorum desem:)

Akşam benim değişmeyen çekirdek kadrom, canım arkadaşlarımla birlikte yemek yedik açık havada (yaz akşamlarına bayılıyorum:)), onlarla olmak hep çok güzel zaten:)

Sonuç olarak, çiçek, dondurma ve çikolata daha ne isteyebilirim ki:)  Daha da önemlisi, bildiğim tüm insanlar harika ve harika insanlarla paylaştığım çok güzel bir gündü.. Maşallah!..

Bu arada çiçeği gönderen kişi hala ortaya çıkmadı.. Eğer bunu okuyorsa teşekkürler:)