Okula geldiğim ilk yıl olur mu olmaz mı diye 1 yıl boyunca tartısıp, konusup, fikir uretip, yüzümüze kapanan kapılara aldırmayıp ertesi yıl hayata geçirebildiğimiz bir organizasyondu ODTÜ Robot Günleri 2002. Tam herkes “devamı gelmez, bu organizasyonun yükünü kaldırmak cok zor” dediğinde yeniden sıfırdan baslamıştık 2005’te:) O kadar cok şey oğretti, öyle tecrübeler sağladı ki bana.. Sadece bana mı? 2002 de sadece kendi ekseni etrafında dönebilen robotları ağırladığımız organizasyon öyle büyüdü ki tüm Türkiye’de robot sevgisinin yaygınlaşmasına öyle ön ayak oldu. Şimdi hem Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hem ülke çapında birçok üniversitede robot yarışları düzenlenmekte üstelik kıran kırana yarışlar izlenebilmekte:) Maşallah!

Bu sene ODTÜ Robot Günleri 2008 artık uluslarası bir organizasyon. Bu gelişmeyi, sadece ODTÜ de değil tüm Türkiye’de de, görmek benim için öyle gurur ve mutluluk verici bir tablo ki kelimelere dökmem çok zor. Sadece şunu söyleyebilirim: Bu uğurda kaldığım tüm derslere değer:)

5. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri, 21-22-23 Mart 2008 tarihlerinde yine ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Her sene bizi hayrete düşüren robot dünyasındaki gelişmeleri ve heyecanla izlediğimiz robot yarışlarını bu kez tüm dünya ile birlikte izlemek üzere herkesi bekleriz Ankara’ya, ODTÜ’ye:)

Yarışmacılar için online bavurular, 8 Şubat 2008 tarihinde başlıyor. Ayrıntılı bilgi için:

www.odturobotgunleri.org.tr

http://www.bestankara.org/robotics08/

Teknolojinin Keyfini Çıkaralım:)